Hakkımızda

Plasto Fiberglass

Kurulduğu 1997 yılından bugüne Cam Elyaf Takviyeli Plastik sektöründe köklü işlere imza atan Plasto Fiberglass, üretici ve son kullanıcı arasında güçlü bir köprü inşa etmiştir. Uzman kadrosu, profesyonel iş birlikleri ve 25 yıllık tecrübesi ile sektörüne liderlik etmektedir.

2022 yılında yeni binasına geçen Plasto Fiberglass’ın seçkin ürün portföyü ve donanımlı kadrosu çeyrek asırdır son kullanıcıyı doğru üretim teknolojisi ve hammadde ile buluşturmaktadır. Hayatın her alanına eşlik eden ürünlerin üretim serüveni, Plasto Fiberglass’ın temsil ettiği firmaların ham maddeleri ile başlar. Kaliteli ham maddeler üreticilerin uzmanlığında işlenir ve son kullanıcıya ulaşır. Plasto Fiberglass, sektörde üreticiden son kullanıcıya geniş bir kitlenin merkezinde yer alır. Sinerji yaratan ticaret anlayışıyla sektöründe önemli bir oyuncudur.

Sektörün gelişmesinde ve ilerlemesinde 25 yıldır aktif rol üstlenen Plasto Fiberglass, daima “Dünden bugüne fark yarat!” prensibiyle hareket eder. Sloganı olarak benimsediği “İşine saygı duyan firmaların tercihi” unvanını gururla taşımak için her gün aynı titizlikle çalışmaya devam eder.

Plasto Fiberglass, farklı sektörlerde pazar lideri olan güçlü firmalarla da iş birliği içerisindedir. Karşılıklı yatırımlarla daha da büyüyen bu birliktelik ile diğer sektörlerin de gelişmesine destek olunur. Plasto Fiberglass, Cam Elyaf A.Ş., Poliya, İlkalem, METYX, Akpa, Ege Kimya firmaları ile bayilik anlaşması yürütür ve karşılıklı ticari katkı sağlanır. Her zaman üretmeyi, geliştirmeyi, fikirleriyle liderlik etmeyi amaçlayan Plasto Fiberglass, sektörün etkin tek derneği olan Kompozit Sanayicileri Derneği’ne üyedir ve tüm etkinliklerde aktif rol üstlenir.

Plasto Fiberglass, CTP ham maddelerinin yanı sıra kompozit çatısı altında bulunan tüm ham maddelerin sektörde tedariği ve geliştirilmesi için 2012 yılında Omnis Kompozit ’i kurarak yeni bir yolculuğa eşlik etmektedir. Omnis Kompozit, polimer kompozit ve elyaf takviyeli beton ürün ve makineleri ile kısa sürede sektörde ilerlemiş aynı zamanda Plasto Fiberglass için global pazarların kapısını açmıştır.